Parašykite mums

info@sumanisauga.lt

Apsaugos sistema ar draudimas?

Pradėję daugiau galvoti apie namų ir šeimos saugumą žmonės labai dažnai sau užduoda klausimą – kam man apsaugos sistema, jeigu turiu būsto draudimą? Arba atvirkščiai. Ir šie klausimai yra labai logiški, ir teisingi, jeigu būstui turime įsidiegę bent vieną iš šių paslaugų.

Šiame straipsnyje noriu apžvelgti pagrindinius abiejų paslaugų panašumus ir skirtumus.

Gyvenant bute ar net name, atrodo tikrai ne pats pirmas pirkinys yra saugos signalizacija. Norėčiau paprašyti pasvarstyti iš naujo. Namai yra vieta kurioje kuriame sau malonią, jaukią ir patogią aplinką. Šioje aplinkoje be abejo sukiaupiame vienokį ar kitokį turtą. Nors mums gali atrodyti, kad labai daug kažko vertingo neturime, iš tiesų paprastai yra visai priešingai.

Dažnuose šių laikų namuose yra prikimšta elektronikos – telefonai, televizoriai, fotoaparatai muzikos grotuvai, žaidimų konsolės ir t.t. Taip pat kiekviena moteris, kad ir po truputį, tačiau prikaupia nemažai juvelyrinių dirbinių. Jeigu Jūs savo finansus tvarkote atsakingai ir atsižvelgdami į finansų konsultantų rekomendacijas, gali būti, kad namuose laikote ir grynūjų pinigų nenumatytoms išlaidoms. Šis mano išvardintų vertybių sarašas tikrai nėra galutinis, jį galime tęsti ir tęsti. Ir visa tai yra labai gardus kasnelis nusikaltėliams, besikesinantiems pasisavinti Jūsų turtą.

Panašu, kad draudimas ir apsaugos signalizacija yra priemonės nukreiptos tam pačiam tikslui – Jūsų saugilis nelaimingo atsitikimo ar apiplėšimo atveju.

Draudinas yra labai nuostabus sprendimas. Gyvenant bute niekad negalit žinoti kas nutiks kaimynams gyvenantiems virš Jūsų. Įvykus gaisrui aukščiau esančiame bute, Jūsų būsto remontas, technika, elektronika ir kitos vertybės tikriausiai būtų užpiltos gausiu kiekiu vandens. Gyvenant name, niekad negali garantuoti ar šalia namo augantis medis atlaikys vasaros audrą ir lūžęs nenuvirs ant namo. Žinoma, gali nutikti ir kitokių nelaimių. Mano mieste prieš porą metų nutiko baisus įvykis, užmigęs vilkiko vairuotojas nuvažiavo nuo važiuojamosios dalies ir įvažiavo į namą. Namas buvo nedidelis, todėl pusė sunkvežimio į tą namą ir sulindo. Sutvarkius įvykio vietą ir išgabenus sunkvežimį name liko styroti didžiulė skylė, ji atidengė visą kambarį. Deja, net ir praėjus keliems metams namo gyventojai nesugeba patys susitvarkyti nelaimės padarinių. Toji skylė net po keleto metų vis dar styro name. Būtent nuo tokių ir kitokių, panašių, nelaimių puikiai saugo draudimas.

Taip pat, Jūsų būste gali trūkti vandentiekio jungiamosios žarnos ir būstą apipildi nemenkas kiekis vandens. Dar blogiau, jeigu dingtų dujinės viryklės sandarumas ir į gyvenamąsias erdves pradėtų skverbtis dujos. Laiku nepajutus ir nesutvarkius tokio gedimo galima ir uždusti. Draudimas žinoma atlygintų nuostolius patirtus po tokių nelaimingų atsitikimų namuose, tačiau ar reikia laukti kol įvyks įvykis ir po to dorotis su didžiausiomis jo pasekmėmis?

Štai taip atrodo virtuvė po vagišių apsilankymo joje:

Draudimas? Žinoma, draudimas padengs suniokoto turto vertę ir tikriausiai kompensuos tam tikras išlaidas susijusias su įvykio vietos tvarkymu. Tačiau ar tikrai reikia laukti kol rasite namuose kažką panašaus?

Būste turint saugos signalizaciją ir jos signalus perduodant administruoti saugos tarnybai greičiausiai su tokia situacija susidurti netektų. Saugos tarnybos darbas yra į įvykius reaguoti kaip įmanoma greičiau. Tarnyboje dirbantys žmonės budi ir laukia, kad tik nenutiktų kokie nenumatyti įvykiai butuose, panašiuose į Jūsų. Tokiu atveju, vagišiams tik pradėjus darbuotis ir laužtis į Jūsų namus nedelsiant prisistato ginkluoti asmenys ir užkardo įvykius jiems dar neįsibėgėjus.

Todėl aš manau, kad geriausias sprendimas yra turėti būsto draudimą, kuris apimtų turto, civilinį ir pačio pastato draudimą. Taip pat, tuo pat metu, turėti įrengtas saugos signalizacijas ir jų signalus atiduoti administruoti saugos tarnybai. Tokiu atveju Jūsų laisvalaikis ar atostogos, kai nebūnate namuose ilgesnį laiką, tikrai neturėtų apkarsti dėl nenumatytų įvykių paliktuose namuose.

Patinka turinys? Užsiprenumeruok naujienlaiškį:

Please follow and like us:
error

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *