Parašykite mums

info@sumanisauga.lt

Ar apsaugos signalizacija reikalinga bute?

apsaugos sistema butui

Apsaugos sistema butui ar tikrai ji man reikalinga?

Labai nesigilinant taip gali ir pasirodyti, apsaugos sistema, ypač bute, yra visai nereikalinga. Šią mintį dar labiau stiprina faktas, jei mūsų turimas butas yra anksčiau, nei pirmame aukšte.

Apsaugos sistema bute Jums turėtų tarnauti ne tik, kaip įrankis pranešantis apie nepageidaujamas situacijas, tačiau ji gali gerokai palengvinti šeimos kasdienybę.

Galvojant apie nepageidaujamų asmenų fiksavimą bute, viskas labai paprasta, ypač turint butą aukščiau, nei pirmame aukšte. Tokiame bute judesio saugos signalizacija yra paprasta. Dažniausiai ji sudaryta iš magnetinio kontakto ant įėjimo durų iš laiptinės ir judesio jutiklio koridoriuje, prieš tas pačias duris. Dar vienas judesio jutiklis, pageidautina, su magnetiniais kontaktais ant durų ir varstomų langų, kambaryje, kuriame yra balkonas. Ypač tai yra aktualu balkone esant priešgaisrinėms kopėčioms. Ir paskutinis magnetas turi būti įrengiamas seife.

Sekantis logiškas saugos sistemos plėtinys turėtų būti gaisro davikliai.

Gyvenamosiose patalpose šiuo metu yra privaloma turėti įrengtą gaisro aptikimo sistemą. Ji gali būti „vietinė“ arba susieta su saugos signalizacija ir prijungta prie saugos tarnybos stebėjimo pulto. Pagal priešgaisrinės saugos reikalavimus bute užtenga įrengti bent vieną gaisro dūmų daviklį. Tokį daviklį reikia įrengti vietije kurioje susiduria daugiausia išėjimų iš kambarių ir patalpų. Vieno daviklio taisyklė galioja butams turintiems vieną aukštą. Butai sudaryti iš kelių aukštų turi turėti bent po vieną gaisro aptikimo įrenginį aukšte. Aš pats rekomenduoju gaisro dūmų daviklius įrengti kiekvienoje buto patalpoje. Gaisro daviklių įsirenginėti nereiktų tik vonioje ir WC patalpose. Nuo drėgmės jie gali klaidingai suveikinėti ir bereikalingai Jus dirginti. Panaši situacija yra su dūmųgaisro davikliu virtuvėje.Virtuvėje įrengtas gaisro dūmų jutiklis gali signalizuoti ką nors kepant orkaitėje ar keptuvėje ir pradėjus rūkti dūmams. Nuo to labai gelbėtų temperetūrinis jutiklis.

Jeigu virtuvėje naudojate dujinę viryklę netoliese prietaiso numatykite vietą dujų nuotekio detektoriui. Šis įrenginys Jums puikiai pasitarnaus netikėtai užgesus liepsnai ar susidėvėjus dujų tiekimo mazgams ir dujoms pradėjus plūsti į patalpas.

Vonios, WC patalpose ir po kriaukle susiprojektuokite daviklius nuo vandens užpylimo. Šie davikliai mažai pasitarnaus jeigu kaimynai sumanys apipilti Jus, tačiau bus labai vertingi įvykus avarijai Jūsų vandens tiekimo sistemose. Vandens užpylimo davikliai padeda laiku pastebėti vandens tekėjimą ne vietoje. O tokie atvejai pasitaiko ne taip jau retai. Dažnai vanduo pradeda tekėti pro lanksčiąsias vandens tiekimo žarneles, kurios statomos vandens keliui nuo vamzdžio iki vandens čiaupo ar kitų vandentiekio įrenginių. Laiku sužinoję apie tekantį vandenį išvengsite kaimynų apipylimo ir su tuo susijusių nemalonumų. Taip pat, vandeniui tekant virtuvėje, vandens užliejimo daviklis, laiku pranešęs apie vandenįgali apsaugoti bute esantį turtą, bei apdailos medžiagas nuo nepageidaujamo vandens poveikio.

Įsidiegę tokius saugos sistemos įrenginius bute galėsite išvengti netikėtų ir nemalonių situacijų, kurios kartais pasitaiko, ir dažniausiai būna nelauktos.

Apsaugos sistema yra įrenginys renkantis ir valdantis tam tikrą informaciją.

Todėl šį įrenginį galime įdarbinti savo papildomam patogumui. Kad ir tokim paprastam LED švieselių uždegimui, kai Jūs įeinate į namus iš lauko. Tam, kad galėtumėte įsijungti įprastą apšvietimą neskubędami arba neklaidžiotumėte tamsoje. Saugos sistemą galite nesudėtingai praplėsti magnetuku, kuris fiksuotų ar namų durų spyna yra fiziškai užrakinta.

Galiausiai pažymėsiu, jog turint net ir paprasčiausią apsaugos sistemą butui, bei ją sujungus su saugos tarnybos centriniu stebėjimo pultu, galite įrenginį įdarbinti siųsti pavojaus pranešimus. Tokie pranešimai gali būti siunčiami surinkus kokią nors, iš anksto Jums žinomą kombinaciją arba tiesiog paspaudus užpuolimo mygtuką klaviatūroje. Taip, esant netikėtai situacijai ar braunantis nepageidaujamiems asmenims į Jūsų erdvę sulauksite pagalbos iš šalies. Šios saugos sistemos funkcijos labai aktualios senyvo amžiaus žmonėms ir merginoms ar moterims būnant vienoms namuose.

Patinka turinys? Užsiprenumeruok naujienlaiškį:

Please follow and like us:
error

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *