Parašykite mums

info@sumanisauga.lt

Būsto draudimas

Busto draudimas

Mums mūsų namai yra pats jaukiausias ir saugiausias kampelis pasaulyje.

Būsto draudimas yra puiki priemonė jeigu visgi atsitiktų nelaimingas ar nenumatytas įvykis šiame nuostabiame žemės lopinėlyje.

Kiekvienas iš mūsų susikuriame savo namus, kurie yra mūsų. Mes savo namus puoselėjame, saugome, puošiame, apstatome ir kitaip kuriame jaukumą juose. Todėl jie mums yra saviti ir visuomet čia gera grįžti.

Kurdami šią nuostabią erdvę retai kada pagalvojame apie gyvenimo įvykius arba negandas, kurios kartais užklumpa netikėtai. Ir tikrai negalvojame, kad grįžę po atostogų ar ilgesnės kelionės rasime ne namus, o aprūkusias sienas. Arba mus pasitiks išlaužtos durys ir baisinga betvarke paverstas mūsų būstas.

Apie tokius įvykius paprastai negalvojame. Puikiai suprantame, kad tokie dalykai pasaulyje ar net mūsų mieste tikrai vyksta, dažnai juos ir pastebime. Tačiau jie vyksta kažkieno namuose, blogiausia jeigu tai būna tolimi giminaičiai, kažkieno kaimynai ar pažįstami. Tačiau, bet kada, kas nors baisaus gali nutikti ir pas mus.

Kada reikalingas būsto draudimas?

Aš siūlau į situaciją žiūrėti paprastai. Ar lengva Jums būtų atkurti namų jaukumą jeigu kitą dieną grįžus po darbo, namo, rastumėte vien tik sienas? Jeigu ir taip, ar tikrai norite tokią naštą perkelti ant savo pečių? Nesu girdėjęs, kad žmonės būtų pasiruošę pinigų rezervą dienai, jeigu kartais juos užkluptų gaisras namuose arba apiplėštų. Yra begalė būdų pinigus panaudoti prasmingesnėms veikloms ir užsiėmimams, negu gesinti gyvenimo iškrėstas išdaigas.

Aš manau, jeigu Jūsų namai turi bent stogą ir sienas, tikrai verta rimtai pagalvoti apie šio turto draudimą.

Draudimo bendrovės Lietuvoje.

Būsto draudimo paslaugų negali teikti kas panorėjęs. Ši veikla Lietuvoje yra reglamentuota ir prižiūrima „Lietuvos banko“. Kiekviena draudimo bendrovė turi gauti licenziją šioje įstaigoje ir tik tuomet gali pradėti vykdyti veiklą.

Turime tik tris bendroves Lietuvoje, kurios yra registruotos mūsų šalyje ir taip pat čia gali užsiimti draudimo veikla. Tai yra AB Lietuvos draudimas, ADB Gjensidige ir ADB Compensa Vienna Insurance Group. Visos kitos įmonės paslaugas Lietuvoje taip pat gali teikti, tačiau jos nėra įregistravusios įmonių, jos turi tik padalinius arba veiklą vykdo iš kitos šalies. Todėl labai neapsisunkinu ir jų šiame įraše nenagrinėsime. Aptarsime tik Lietuvoje registruotas ir veiklą vygdančias įmones.

Pagrindinės būsto draudimo sąlygos.

Visose trijose draudimo įmonėse būsto draudimo apimtis skirstoma į kelias pakopas. Pagal savo poreikius ir galimybes galima išsirinkti paketą atsižvelgiant į kylančias rizikas, už kurias draudimas prisiima atsakomybę. Taip galite pasirinkti tokį draudimo paketą, kuris labiausiai atitiktų Jūsų poreikius. Atitinkamai nuo prisiimtų rizikų draudimo įmonė vertina ir įkainoja draudimo įmoką. Nors atsižvelgiant į sumokėtą kainą per metus, paprastai atsakomybės iš draudimo įmonės pusės yra ženkliai didesnės, nei Jūsų sumokami pinigai už paslaugą.

Kiekvienu atveju norint tiksliai žinoti kokią prekę įsigijote reikia ją analizuoti. Būsto draudimas taip pat yra pirkinys. Tai ne prekė, tai paslauga, tačiau vistiek – pirkinys. Norint žinoti ką perkate reiktų atidžiai perskaityti draudimo taisykles, kuriose nuodugniai aprašoma visos sąlygos ir įsipareigojimai, kuriais remiantis yra atlyginama žala ir jos dydžiai.

Kaip nagrinėti sąlygas ir kuo jos skiriasi tarp draudimo įmonių, aprašysiu kituose tinklaraščio įrašuose.

Ką apima būsto draudimas?

Būsto draudimas paprastai susideda iš dviejų dalių. Net renkantis paprasčiausią draudimo rizikų paketą jis apima pastatų draudimą ir namų turto draudimą.

Pastatų draudimu draudžiami įvairios paskirties civiliniai statiniai ir pastatai. Draudžiama jų sienos, lubos, grindys, durys, stogas. Šis turtas draudžiamas nuo vandens poveikio, gaisro ir sprogimo.

Namų turto draudimas yra skirtas įrangai ir turtui esančiam patalpų viduje. Tai gali būti įvairi elektronika, baldai, kilimai ir kitos vertybės. Šis turtas draudžiamas nuo vagystės, gaisro padarytos žalos. Draudimas galioja tam tikrus daiktus pametus ar netyčia sudaužius, ar kažkaip kitaip juos praradus.

Galiausiai noriu pridurti, kad draudimas atlygina žalą kurią patyrėte po įvykio. Aš rekomenduoju nesuteikti progos nepageidaujamoms situacijoms tęstis praktiškai neribotą laiką, kol kas nors pastebės Jūsų namuose vykstant kažką blogo. Siūlau apie įvykius sužinoti kiek įmanoma greičiau, kad galėtumėte viskam užkirsti kelią ankstyvoje įvykio stadijoje. Daugiau už ir prieš, bei apie papildomas priemones Jūsų turto saugumui skaitykite straipsnyje Apsaugos sistema ar draudimas.

Patinka turinys? Užsiprenumeruok naujienlaiškį:

Please follow and like us:
error

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *