Parašykite mums

info@sumanisauga.lt

Kaip pasirinkti draudimo įmonę?

pasirinkti draudimo įmonę

Ar kada susimąstėte, kaip iš tiesų turėtumėte pasirinkti draudimo įmonę? Visgi įmonei iš dalies perduodate atsakomybę rūpintis Jūsų turto nuostolių dengimu nelaimės atveju. Straipsnyje noriu apžvelgti kelius, kaip dažniausiai pasirenkame draudimo įmonę.

Būdai kaip pasirenkame draudimo įmonę:

Draudimo įmonių tarpininkai

Vienas iš plačiausiai naudojamų draudimo bendrovių produktų platinimo būdų yra naudojantis draudimo tarpininkų paslaugomis. Tokia strategija yra gana patogi draudimo įmonėms. Platinant paslaugas tokiu būdu nereikia kurti savo pardavimo tinklo, išlaikyti ir rūpintis įnoringais pardavėjais. Tačiau toks sprendimas taip pat kelia rūpesčių.

Jeigu draudimo tarpininkas yra draudimo brokeris, jis dažnai dirba su daugeliu draudimo įmonių. Tokiu atveju renkantis draudimą labai aktualu parduodančio asmens profesionalumas. Kiek man teko susidurti mažai kas nagrinėja mano poreikius. Dažniausiai yra siūlomas mažiausios kainos pasiūlymas, neatsižvelgiant į pasiūlymo turinį.

Jeigu draudimo tarpininkas yra asmuo veikiantis pagal individualios veiklos liudijimą, jis dažniausiai atstovauja vieną kažkurią draudimo įmonę. Tokiu atveju mums prireikus pasiūlymo iš draudimo kompanijos, renkamės tik iš vienos draudimo įmonės. Kas vėlgi gali būti pavojinga.

Ir vienu, ir kitu atveju mus labai stipriai veikia asmeniškumas. Jeigu asmeniu, su kuriuo dirbame, pasitikime, dažnai aklai pasirenkame ne mums geriausią, o labiausiai norimą parduoti produktą. Pardavėjai dažnai yra motyvuoti parduoti vieną arba kitą paslaugą, jų toks darbas. Tačiau Jūsų darbas yra žinoti ko Jums reikia ir sugebėti įsigyti tinkamą paslaugą.

Draudimo bendrovių rinkodara

Gali būti, kad kažkodėl vienai ar kitai draudimo įmonei jaučiame nepaaiškinamą palankumą. Manome, kad ji kažkodėl yra geresnė už kitas ir geriau atstovaus mūsų interesus.

Manau ši nuostata yra sudaroma dėl efektyvios prekės ženklo rinkodaros ir užimamos rinkos dalies. Jeigu įmonės prekinis ženklas nuolat kažkur pastebimas, jeigu apie įmonę kalba Jūsų pažįstami ir draugai, greičiausiai palankus požiūris susiformuos. Žinoma, jeigu neturėjote itin skaudžios patirties dirbdami su šia įmone.

Priverstinai brukamas draudimo produktas

Taip žinoma negali būti. Juk yra vartotojų teisės ir laisvė rinktis. Tačiau visgi pasitaiko, kai draudimo produktus mums įbruka.

Tarkim. Jūs perkate būstą. Dažnai žmonėms reikia finansinės pagalbos įgyjant tokį pirkinį, todėl kreipiatės į banką. Bankas sako: „Puiku, mes galime padėti“. Tačiau bankas perleisdamas Jums indėlininkų pinigus nori šiokios tokios garantijos. Kas nutiktų, jeigu Jūsų nupirktas būstas būtų stipriai suniokotas įvažiavusio automobilio, arba pro langą įskridusio lėktuvo, jeigu butas 9 aukšte? Gerai pagalvojus, niekas negali būti apsaugotas nuo tokių grėsmių. Ir tuomet išgirstate: „Viskas puiku, mes tikrai finansuosime Jūsų pirkinį, tačiau pasirašant sutartį taip pat turite pasirašyti turto draudimo sutartį su mūsų banko draudimo bendrove.“

Ir taip įvyksta apie ką kalbėjau. Nežinau ar žmonės pasirenka pasirašyti sutartis tokiu būdu dėl tinginystės ir dėl to, kad jiems absoliučiai nerūpi. Ar taip stipriai svajoja apie naują būstą, kad yra linkę sutikti su beveik bet kokia sąlyga, kad gautų finansavimą.

Tiesa sakant nežinau ar tokiu atveju būtų galima atsakyti: „Gerai, mes būstą drausime, tačiau ne pas jus, o daugiau mūsų poreikius tenkinančioje bendrovėje“. Tikrai pažadu ateityje pasidomėti ar tokiu atveju pirkinio finansavimas komplikuojasi ir, ar banko pardavėjai nepradeda kaišioti pagalių į ratus.

Draudimas internetu

Na ir paskutinis plačiai naudojamas draudimo priemonių platinimo kanalas, draudimas internetu.

Iš esmės tai ne kas kita, kaip anksčiau aprašytų draudimo brokerių pardavimų automatizavimo sistemos. Vienas plačiau žinomų ir reklamuojamų pavyzdžių yra draudimas.lt

Tokiuose puslapiuose yra didele dalimi eliminuojamas žmogiškumo faktorius parduodat draudimo produktą. Gali būti, jog tai nėra blogai. Tikėtina, kad tokiu atveju gausite tikrai mažiausios kainos pasiūlymus, kuriuos galėsite rinktis.

Tačiau pasirinkti draudimo įmonę perkant paslaugą internetu yra labai pavojinga Jums. Jūs patys turite nuodugniai išanalizuoti savo poreikius, apsaugos lygius, draudimo įmonių taisykles ir kitą aktualią informaciją. Tik taip Jūsų pirkinys tikrai bus vertingas.

Pabaigai

Namų turto draudimas mano supratimu yra labai svarbus instrumentas. Plačiau apie tai kodėl verta ar neverta drausti būstą rašiau straipsnyje Būsto draudimas.

Dabar kuomet žinote kaip dažniausiai mus pasiekia draudimo bendrovių produktai, galite pagalvoti, kaip renkatės Jūs. Taip pat pagalvokite ar tikrai geriausią sprendimą įsigyjate. Tikrai tikiu, kad rinkoje dirba patyrę ir profesionalūs pardavėjai. Juos, kaip ir savo poreikius, turėtumėte labiausiai vertinti Jūs.

Ateityje aprašysiu, kaip įvertinti, kokių dydžių atsakomybių reikia reikalauti iš draudimo įmonių būtent Jūsų atveju. Kaip jas apskaičiuoti. Nepraleiskite naujausių įrašų užsisakę naujienlaiškį:

Please follow and like us:
error

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *