Parašykite mums

info@sumanisauga.lt

Lauko signalizacija namo kieme

Turint erdvų kiemą dažnai kyla mintis, gal jame verta įsirengti lauko apsaugos signalizaciją? Gal ir verta. Iškart noriu deklaruoti savo poziciją, kad esu labai skeptiškai nusiteikęs lauko saugos sistemų atžvilgiu namo kieme. Aš aprašysiu lauko saugos signalizacijų technologijas ir pabandysiu apžvelgti dažniausiai pasitaikančius argumentus už, išrašysiu savo argumentus prieš.

Gana dažnai žmonės nori sukurti kiemo perimetro ribą, kurią kirtęs nedorėlis pakliūtų į sistemų stebėjimo laukus ir būtų galima reaguoti dar net neprisiartinus prie namo, ir nepadarius jam žalos. Tokiam sprendimui reikia kieme, dažniausiai kiemo perimetro ribose, šalia tvoros, įrengti vadinamą perimetro signalizaciją. Tokiam sprendimui naudojami infraraudonųjų arba mikro bangų barjerai.

Infraraudonųjų spindulių barjerai gana dažnai pasirenkami perimetro apsaugai namo kieme. Šie įrenginiai iš siųstuvo į imtuvą spinduliuoja labai siauro skersmens spindulių šaltinį. Jis yra panašaus storio kaip grafitinis pieštukas o tęsiasi per visą ribos ilgį nuo siūstuvo iki imtuvo. Tokie spinduliukai iš siūstuvo į imtuvą dažnai yra du, viename įrenginyje. Būtent ši technologija namo perimetrui pasirenkama dėl kainos. Infraraudonųjų spindulių komplekto kaina gali būti ir 10 kartų mažesnė už mikro bangų komplekto kainą. Žvelgiant giliau, noriu pažymėti, kad vienas infraraudonųjų spindulių siųstuvo ir imtuvo komplektas mažai gelbęja apribojant kraštinę. Naudojant kraštinei tik vieną įrenginių komplektą atsiranda galimybė tokį sprendimą tiesiog perlipti ar perlysti pro spindulių apačią ir likti nepastebėtam. Norint išvengti tokios grėsmės į kiekvieną kraštinę reikia statyti bent po du barjerų komplektus. Galiausiai, turiu pabrėžti, jog infraraudonųjų spindulių barjerai nėra pritaikyti atviroms vietovėms. Todėl jiems įtaką daro ir suveikimus generuoja metereologinės salygos – lietus, vėjas, rūkas ar sniegas. Apie aukštesnius augalus, paukščius ar gyvūnus, manau, nebereikia ir minėti.

Kita technologija kurią galime naudoti kiemo perimetro saugai yra mikro bangų barjerai. Šie įrenginiai taip pat turi siųstuvą ir imtuvą, tačiau tarp jų yra formuojamas sferinis laukas, kurį kirtus fiksuojamas sistemos suveikimas. Laukas yra 1.5-2 m. pločio ir 2 m. aukščio. Tokį barjerą yra daug sunkiau įveikti nepastebėtam. Įsirengiant šį sprendimą reikia nepamiršti palikti anksčiau minėtų matmenų plotą. Turint pakankamai erdvės gal tai ir nesudaro sunkumų. Ir galiausiai šioje erdvėje negalėsite sodinti sumedėjančių augalų, ir reguliariai pjauti žolę.

Tiek vienas , tiek kitas perimetro sprendimas turi savo trūkumų. O didžiausia problema turint vieną iš sistemų yra suveikimų skaičius. Minėtos lauko saugos sistemos generuoja žvėriškai daug klaidingų suveikimų. Netgi jeigu į juos nereaguoja saugos tarnyba o Jūs tik pasižiūrite per vaizdo kameras gavę suveikimą, pagalvokite ar norite taip žiūrėti į kameras 10, 30, ar galbūt net 80 kartų per mėnesį naktimis ir savaitgaliais? Mano argumentas paprastas, 5arnauti turi saugos sistema mums, o ne mes jai. Galų gale ar tikrai prasminga taip apsisunkinti savo gyvenimą dėl to, kad žinotumėte, jog per Jūsų tvorą kažkas perlipo? Tegu lipa įsigykite didelį šunį ir paleiskite jį laisvai lakstyti kieme. Bet kam praeis noras veržtis į Jūsų erdvę.

Visgi, jeigu kieme turite kažką tikrai vertingo, dėl ko pergyvenate ir bijote palikti be priežiūros, galite įsirengti paprastesnius lauko judesio apsaugos daviklius. Tik noriu Jus paskatinti visą turimą vertingą turtą sudėti labai koncentruotai, kad jį būtų galima uždengti 2-4 minėtais lauko davikliais. Kitu atveju labai rizikuojate įsitaisyti galvos skausmą, kurį aprašiau aukščiau.

Namo kiemo saugos signalizacija pati savaime nėra blogas pasirinkimas. Dažniausiai žmonės pasirenka netinkamą sprendimą. Straipsnyje stengiausi apžvelgti daugelį „už“ ir „prieš“. Jeigu prirašiau pernelyg techniškai ir nesuprantamai – parašykite man. Tai padaryti galite kontaktų skiltyje.

Labiausiai nenoriu, kad skirtumėte pinigus įrangai, kuri, manote prisidės prie Jūsų šeimos ramybės, išleistumėte juos įsigydami visai ne tą ko tikėjotės ir sistemą po nepilnų pusės metų išjungtumėte visai.

Patinka turinys? Užsiprenumeruok naujienlaiškį:

Please follow and like us:
error

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *