Parašykite mums

info@sumanisauga.lt

Seifas namuose. Kam jis man?

seifas

Pirmiausia, mąstant apie seifą, jį įsivaizduojame banke. Tikrai retai galvojame apie spintoje pastatytą ar sienoje įmontuotą įrenginį. Gali pasirodyti nerimta, kam man seifas namuose? Visgi, pasvarstykime atidžiau, verta ar ne turėti šį daiktą.

Kaip apsispręsti ar man reikia seifo?

Seifas ko gero yra labiausiai atpažįstamas vertybių saugojimo įrenginys. Taip mes jį ir įsivaizduojame. Pilną prikimštą aukso grynuolių ar grynųjų pinigų. Tačiau realybėje būna įvairiai.

Dažniausiai įsirengti seifą rekomenduoju visiems besiruošiantiems keltis į naują būstą ar planuojantiems namų remontą. Mano argumentai paprasti. Tokiu metu paprasčiausia yra numatyti vietą seifui ir lengviausia įrengti papildomas apsaugos priemones jame.

Aš manau, kad kiekvienoje šeimoje galime rasti įvairių materialių ir emociškai brangių vertybių. Galėtum sau asmeniškai sudaryti tokių brangenybių sąrašą.

Į sąrašą turėtų papulti tavo šeimoje esantys papuošalai, juvelyriniai dirbiniai, grynieji pinigai didesniems pirkiniams ir finansinės pagalvės rezervai, smulkūs artimuosius primenantys, ir brangūs tavo šeimai aksesuarai. Taip pat įvairūs nuosavybės ir asmeniniai dokumentai. Žinoma čia tik pavyzdžiai, tu pats turi įvertinti kas tau dar yra brangu ir sąrašą plėsti.

Kuo toks sąrašas ilgesnis, tuo labiau verta svarstyti apie seifo įsigijimą ir įrengimą namuose.

Privalumai įsirengus seifą:

Visi smulkūs ir brangūs daiktai bus vienoje vietoje. Prireikus, bet kada ir itin greitai gali pačiupti pačius brangiausius tavo šeimai daigtus ir pasišalinti iš namų. Taip nereiks blaškytis ir rizikuoti didelės nelaimės atveju, tarkim kilus gaisrui namuose.

Brangiausios vertybės sunkiai pasimes. Namuose viskas juda. Taip jau yra. Gyvenant bent dviems asmenims namai yra gyvi ir juose juda ne tik žmonės tačiau ir daiktai. Dažnai savo brangius daiktus turime iškaišioję stalčiuose ir lentynose. Pasitaiko, kad tose vietose kartais praūžia uraganai. Ir jeigu viską surinksi, ir sudėsi į vieną vietą – seife, tikimybė brangioms vertybėms pasimesti tokio uragano metu labai sumažėja.

Lengvai inventorizuosi savo brangenybes. Aukščiau sudarytas vertybių sąrašas turėtų gulėti seife. Tai tavo šeimos brangenybių sandėlio knyga.

Apsauga nuo vagišių. Net ir pats primityviausias seifas yra kliūtis lengvai patekti ir pasisavinti vertybes. Gali ginčytis, kad patyrusiam vagiui seifas nesudėtingai įveikiamas, tačiau aš iškart pažymiu, kad bet kokį užrakintą seifą atidaryti yra kur kas sunkiau, nei komodos stalčių.

Turimo turto nuosavybės ir vertės dokumentų saugykla. Turto nuosavybę įrodantys dokumentai, šiais laikais, yra atkuriami gana lengvai. Tau tereikia kreiptis į registrus. Tačiau, vėl gi, ar reikia papildomų rupesčių? Na, o buitinės technikos ir kitų sunkiai inventorizuojamų vertybių vertės ir nuosavybės dokumentai yra kita medalio pusė. Verta turėti įsigijimo faktą patvirtinančius dokumentus, kad kilus ginčui su draudimo bendrove turėtumėte svarių įrodymų. Ir, be abejo, tie įrodymai turėtų būti saugiai patalpinti vienoje vietoje.

Kaip pasirinkti tinkamiausią?

Seifų skirtų namams yra begalė. Turėdas savo vertybių buhalterinę knygą galite apsispręsti koks seifas tau yra pats tinkamiausiais. Ir tai apima dydį, užraktus, saugumo lygį. Aš apie bazinius parametrus – sertifikatus ir seifo techninius duomenis panautotoms medžiagoms net nekalbu, manau, kad šie elementai yra savaime suprantami. Tiesa? Visgi jeigu klystu, parašyk komentaruose, paruošiu straipsnį ir šiuos elementus apžvelgsiu plačiau.

Dydis. Pirmiausia, renkantis, turėtumėte įvertinti savo brangenybių dydį. Jeigu viską sugebi sutalpinti ant A4 lapo, puiku. Jums užteks tipinio į sieną montuojamo ar prie sienos tvirtinamo seifo. Tokį rasi ir sumontuosi namuose tikrai nesudėtingai.

Saugumo klasė. Įprastai saugumo lygis apibrėžia viso seifo atsparumą įsilaužimui ar suniokojimui. Kuo brangenybės yra vertingesnės skaitine ir emocine išraiška, tuo saugumo klasė turėtų būti didesnė.

Spyna. Apie spyną daug nerašysiu, apie jas galite plačiau paskaityti straipsnyje www.technologijos.lt/Siuolaikiniai-seifai-kaip-pasirinkti . Aš noriu tik pridurti, jog spyna turi tarnauti tau. Neišsirink tokios, kurios pats negalėsi įveikti.

Draudimas. Jeigu seife sandėliuosi daugiau grynųjų pinigų ir vertingesnių juvelyrinių dirbinių pasikalbėkite su savo draudimo agentu ar kompanija. Jie tikrai atsakys kokius parametrus turi tenkinti įrenginys pagal turimą turtą. Taip pat pasidomėk ar tavo draudimo polisas apima vertybes esančias seife, ar reikia papildomo seifo draudimo. Ir žinoma dar kartą paskaityk straipsnį apie būsto draudimą, jame manau rasi papildomų įžvalgų kaip tinkamai pasirūpinti vertybėmis.

Kokia vieta namuose geriausia seifui?

Galvojant apie vietą seifui, manau geriausia būtų galvoti apie situaciją, jeigu reikėtų greitai pasišalinti iš namų. Tokiu atveju seifas turi būti lengvai ir patogiai pasiekiamas. Kažkur netoli išėjimo iš namų. Tačiau atkreipk dėmesį, kad stovėdamas prieš seifą netrugdytum šeimos nariams pasišalinti iš būsto.

Šie keli patarimai gali pasirodyti draugiški piktavaliams, norintiems kuo greičiau rasti ir pasisavinti tavo vertybes. Kad taip nenutiktų turi tinkamai įrengti ir apsisaugoti savo seifą. Užsiprenumeruok naujienlaiškį ir tikrai nepraleisi straipsnio, kuriame aprašysiu kaip tinkamai įsirengti seifą.

Please follow and like us:
error

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *